Gençlerde Koronavirüs Vakaları Neden Kötü Haber ?

İlaç | Okan Korkmaz - Hizmetler

Gençlerde Koronavirüs Vakaları Neden Kötü Haber ?

Herhangi bir tıbbi durum teşhisi konduğunuzda endişe, endişe ve keder hissetmeniz normaldir – ve COVID-19 için pozitif test ederseniz veya pozitif olduğu varsayılırsa bu kesinlikle doğrudur. Belirtileriniz şiddetli değilse ve evde iyileşebiliyorsanız, bu, potansiyel olarak enfeksiyonu yaymadan başkalarına yakın olmanız sizin için güvenli olana kadar evde izolasyonu içerecektir.

İzolasyon, başkalarını hastalanmaya karşı korur – ancak hasta olan kişi için, zaten stresli bir durumun üzerine bir şey daha gibi görünebilir. Psikiyatrist Amit Anand, MD, “Stres vücudunuzu olumsuz etkiler, bu nedenle dinlenip fiziksel olarak iyileşmeye çalışırken, zihinsel sağlığınızı da kontrol altında tutmak önemlidir” diyor.

COVID-19’dan kurtulurken endişe ve üzüntüyü sürünmelerden korumanın bazı yolları:

Bilip kontrol edebileceğiniz şeylere odaklanın
Nasıl bulaştığınızı veya iyileşmenin ne kadar süreceğini bilmiyor olabilirsiniz. Enerjinizi pişmanlık ya da keşkelere odaklamak yerine, yapabileceklerinizi ikiye katlayın. Şimdi işiniz kendinize bakmak, iyileşmek ve enfeksiyonu başkalarına bulaştırmamak.

Destek ağınızı devreye sokun
Sevdiklerinizden telefon, e-posta veya görüntülü sohbet yoluyla sizi düzenli olarak kontrol etmelerini isteyin. Nasıl hissettiğiniz hakkında onlarla konuşun. Hastayken çocuklara, evcil hayvanlara veya ev işlerine bakmaktan endişeleniyorsanız, yüksek riskli bir popülasyonun parçası olmayan ve olabilecek aile üyelerini, arkadaşlarınızı veya topluluğunuzun üyelerini belirleyin.

0 0 votes
Muayenehane Yorumları
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Hemen Danışın !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Merhaba, Hoşgeldiniz !